Kurz malování a kreslení pro začátečníky

Velký a podrobný kurz pro začátečníky, ve kterém se krok po kroku naučíte malovat akvarelem všemi existujícími technikami a žánry.

Více o kurzu

Jde o velký a systematický on-line kurz malování a kreslení, ve kterém jsou všechny lekce propojené a zároveň můžou fungovat i samostatně. Ihned po registraci získáte přístup ke všem lekcím a můžete malovat dle vlastního tempa. Přístup ke kurzu není časově omezen, a tak nemusíte nikam spěchat a zároveň máte možnost vrátit se k už probrané látce a zopakovat si ji.

Tento kurz má sloužit jako učebnice malování, kterou budete mít vždy po ruce. Každá kapitola je samostatnou lekcí, s doprovodným textem a podrobným videem.
V kurzu nenajdete žádná hloupá cvičení, ale každá technika malby je vysvětlena na konkrétním příkladu, to znamená že svůj pokrok můžete sledovat už od prvních hodin!

Seznam lekcí

Kurz se skládá z 16ti videí, každé z nich je podrobně okomentované a všechna jsou v reálném čase bez zrychlení či vynechaných kroků.

U vybraných lekcí jako bonus přikládám video ukázku maleb, kde byly použity probrané techniky.
 • Vše o barvách
  Vše, co potřebujete vědět o akvarelových barvách. Dozvíte se, jaké druhy jsou, podle čeho vybírat a jak ušetřit.
 • Vše o štětcích
  Pomůžu Vám vytvořit vlastní sadu, probereme, jak se starat o štětce, podle čeho je vybírat, a ukáži Vám, který štětec k čemu slouží.
 • O papírech
  Probereme, k čemu je jaký papír určen, jaké druhy jsou a řekneme si, jak vybrat papír na míru dle Vašich požadavků.
 • Napínaní papíru
  Jak z papíru vytáhnout maximum? Jak zlepšit jeho vlastnosti a ušetřit?
 • Barevné spektrum
  K čemu vlastně je? Jak teorie pomůže míchat barvy bez špinavých odstínů? Jak naskládat vlastní (perfektní) sadu barev? V lekci probereme dvě možnosti vnímání barevného kruhu a zjistíme proč malovat digitálně je mnohem jednodušší.
 • Lazurovaní a vrstvení
  Základní technika malování akvarelem. Jak se používá a na co si dát pozor? V hodině namalujeme českou krajinu pouze jednou barvou.
 • Technika mokrého akvarelu
  Oblíbená technika malování většiny akvarelistů. Jak na to? Jak malovat, aby barva tekla tam, kam chcete a zároveň nevznikly fleky a šmouhy? To všechno zjistíme v této lekci a namalujeme letní krajinu.
 • Alla prima
  Nejbarevnější technika malování akvarelem! Tato technika nám pomáhá dosáhnout opravdu sytých a výrazných barev.
 • Kombinovaná technika
  Tuto techniku používáme neustále. Jde o shrnutí všech možných technik v jednu jedinou. V jakem pořadí a jak budeme postupovat zjistíme v hodině a namalujeme pláž s odrazem ve vodě.
 • Maskovací kapalina
  Občas nám na malování našich kreativních nápadů pouze štětce a barvy nestačí. Maskovací kapalina muže být dobrou pomůckou pokud s ní umíme pracovat. V hodině namalujeme červenou gerberu.
 • Akvarel s tuží
  Klasická, oblíbená kombinace, probereme všechny drobnosti na příkladě motivu selského baroka.
 • Perspektiva
  Možná, že perspektiva přímo nezapadá do kurzu akvarelu, ale je dost důležitá pro malbu a kresbu obecně, a aby jste si byli v malbě jistí, zapojil jsem do kurzu tuto hodinu. V hodině zjistíte vše, co je třeba vědět o perspektivě, když chcete malovat. Slibuji, že jsem se to snažil vysvětlit a ukázat co nejjednodušším způsobem.
 • Práce světlem a stínem
  Na začátku jsem slíbil, že v kurzu nebudou hloupá cvičení. Nicméně v této hodině uděláme vyjimku. V akvarelu je práce se stínem stěžejní, a proto podobné cvičení doporučuji i zkušeným autorům.
 • Tónovaní papíru a práce s bílou barvou.
  Jde trochu o zapomenutou techniku, kterou používal Josef Mánes, Alfons Mucha a spousta dalších autorů. Jde o velice efektní a zajímavý přístup k akvarelu. V hodině zjistíme, jak na to a namalujeme si výhled na Hradčany.
 • Kresba
  Občas když chceme namalovat jednoduché zátiší nebo budovu, musíme si motiv nejdříve nakreslit. Jistě, že všechno o kresbě nejde obsáhnout do jedné hodiny, ale stručný základ ano.
 • Průhledné sklo
  Jak namalovat průhledné sklo průhledným akvarelem? Často máme pocit, že je to až neskutečné těžké, ale pokud jste prošli kurzem, tak to spolu zvládneme!
Zkušební lekce ZDARMA

Postupně, krok po kroku namalujeme motiv "selského baroka" .
Nejčastější otázky
 • Jaké materiály ke kurzu potřebuji?
  Jde o kurz pro začátečníky, kde se v prvních lekcích zaměříme na umělecké potřeby. Ve zkratce na kurz stačí mít akvarelové barvy, štětce a papír. Jaké jsou nejlepší a jak ušetřit probereme v kurzu 😉.
 • Potřebuji mít nějakou zkušenost v malování?
  Ne! Jde o kurz pro začátečníky, podrobné lekce od prvních kroků! V každé další lekci používáme znalosti a dovednosti z předchozích, a proto se na konci kurzu budete v práci s akvarelem cítit jistě!
 • Jde o kurz se zpětnou vazbou?
  Tento kurz byl vymyšlen jako knížka, ve které je ke každé kapitole nahrané podrobné video a z toho důvodu není zpětná vazba plánována. Nicméně, pokud budete mít problém s nějakou lekcí, či jestli něco bude nesrozumitelné a zůstanou nebo vzniknou otázky, tak vám vždy rád pomůžu.
 • Nejsem začátečník, bude pro mě kurz přínosný?
  Mám pocit, že ano. Tento kurz má pevnou teoretickou strukturu, která Vám může pomoci uspořádat si znalosti a zkušenosti získané dříve. V kurzu jsou i starší techniky malování, stejně jako techniky poměrně moderní, takže jde o vcelku rozsáhlý kurz, ve kterém každý najde něco zajímavého pro sebe.
Cena kurzu 1600,-Kč
V případě zájmu vyplníte prihlášku
Pokračováním v registraci dáváte svůj souhlas ke zpracování osobních údajů (GDPR).